Правила надання послуг в електропотягах «Аероекспрес»

Правила надання послуг з перевезення пасажирів, ручної поклажі і багажу в електропотягах ТОВ «Аероекспрес»

1. Загальні положення
1.1. Чинні Правила розроблені згідно з вимогами наступних нормативних документів:
  • Федерального закону РФ від 10.01.2003 року № 18-ФЗ «Статут залізничного транспорту РФ»;
  • Правил надання послуг з перевезення залізничним транспортом пасажирів, а також вантажу, багажу та вантажобагажу для особистих, сімейних, домашніх та інших потреб, не пов'язаних зі здійсненням підприємницької діяльності, затверджених постановою Уряду РФ від 2 березня 2005 року № 111;
  • Правил перевезення пассажирів, багажу і вантажобагажу федеральним залізничним транспортом, затверджених Наказом МШС РФ від 26 липня 2002 року N 30;
  • Інших нормативно-правових актів Російської Федерації.
2. Перевезення пасажирів
2.1. Для проїзду в електропотязі ТОВ «Аероекспрес» пасажир зобов'язаний:
  • Придбати квиток для разової поїздки, або абонементний квиток у встановленій формі;
  • Зберігати придбаний проїзний документ (квиток) протягом усього маршруту електропотяга до моменту виходу через пункт контролю проїзних документів (квитків). Пасажир, що не надав проїзний документ (квиток) на виході через пункт контролю, вважається безквитковим і зобов'язаний оплатити вартість проїзду;
  • Надавати проїзний документ (квиток) особам, що здійснюють контроль – роз'їзним квитковим касирам (бортпровідникам);
  • При перевірці проїзних документів (квитків) в електропотязі, надайте роз'їзному квитковому касиру (бортпровіднику) документи, що засвідчують право на пільги, (якщо пасажир має на них право).
2.2. Пасажир має право придбати проїзний документ (квиток) протягом поїздки (за наявності такої послуги на напрямі перевезення) з оплатою вартості послуги з оформлення проїзних документів (квитків) в електропотягах ТОВ «Аероекспрес» згідно з чинним тарифом.
2.3. Проїзний документ (квиток) для разової поїздки дійсний на одну поїздку в одному напрямі відповідно до дати, вказаної в ньому. Якщо термін дії проїзного документа (квитка) закінчується в момент перебування пасажира в дорозі, проїзний документ (квиток) є дійсним до прибуття пасажира в пункт призначення.
2.4. Пасажир має право на безкоштовне перевезення дітей віком не більше 5 років. Для дитини віком від 5 до 7 років необхідно придбати дитячі квитки. При виникненні сумнівів щодо віку дітей, яких перевозять безкоштовно чи за дитячими квитками, роз'їзні квиткові касири (бортпровідники) мають право вимагати надати їм відповідні документи, що засвідчують вік дитини.
2.5. Разові і абонементні квитки (у тому числі абонементний квиток «Вихідного дня»), що були оформлені іншими перевізниками приміського сполучення, в електропотягах ТОВ «Аероекспрес» не є дійсними. Пасажир, що надав такі квитки, вважається безквитковим і з нього стягується повна вартість проїзду, відповідно до встановленого тарифу для даного виду перевезень.
2.6. На один квиток пасажир має право зайняти тільки одне місце. За відсутності вільних сидячих місць у вагоні допускається проїзд пасажирів стоячи, при цьому вартість проїзду не змінюється.
2.7. Пасажир може отримати повну вартість проїзду у випадку незапланованого припинення руху електропотягів більш ніж на 1 (одну) годину. При цьому в інших випадках повернення коштів за невикористані квитки для разової поїздки не відбувається. Повернення коштів за невикористані абонементні квитки здійснюється у випадках, передбачених Правилами перевезень пасажирів, багажу і вантажобагажу федеральним залізничним транспортом, затвердженими Наказом МШС РФ від 26 липня 2002 року N 30.
2.8. Оформлення проїзного документа (квитка) в електропотяг особі, що має право оплатити вартість проїзду зі знижкою або безкоштовного проїзду, відбувається згідно з порядком, розробленим відповідно до вимог чинного законодавства Російської Федерації.   

3. Перевезення ручної поклажі і багажу
3.1. Кожен пасажир має право на безкоштовне перевезення із собою ручної поклажі, вагою не більше 36 кг і розміром у сумі 3-х вимірів не більше 180 см, за одним проїзним документом, або дитячу ручну поклажу вагою не більше 36 кг, розмір якої в сумі 3-х вимірів не повинна перевищувати 180 см. Вказана ручна поклажа, незалежно від роду і виду упакування, має бути розташована на багажних полицях вагона електропотяга. Додатково до встановленої норми дозволяється перевозити до 50 кг ручної поклажі за додаткову оплату, згідно зі встановленим тарифом.
3.2. За перевезення дрібних домашніх тварин, собак і птахів, одного велосипеда у нерозібраному стані (перевезення в тамбурі поїзда) стягується додаткова плата, згідно зі встановленим тарифом.
3.3. Дрібні домашні тварини, собаки і птахи мають перевозитись у ящиках, клітках, контейнерах і розміщуватись у місцях, призначених для ручної поклажі. Собаки крупної породи, у тому числі службові, перевозяться в тамбурі поїзда (не більше двох собак) в намордниках і з поводком під наглядом їхніх власників або супроводжуючих осіб, що мають забезпечити дотримання санітарно-гігієнічного режиму в вагоні поїзда. Перевезення дрібних домашніх тварин, собак і птахів дозволяється понад встановлену норму перевезення ручної поклажі за наявності ветеринарної довідки.
3.4. Сліпі пасажирі перевозять при собі собак-поводирів безкоштовно.
3.5. До перевезення в ручній поклажі у рахунок встановленої норми можуть бути допущені рослини, саджанці та інші садильні матеріали з обв'язаною кроною і запакованим корінням, і висота яких не перевищує 180 см.
3.6. Дозволяється перевезення за додаткову плату електронної, побутової, відео- і аудіотехніки, що в сумі 3-х вимірів не перевищує 180 см, незалежно від наявності в пасажира ручної поклажі, не більше одного предмета на проїзний документ (квиток). Плата за перевезення вказаних предметів, незалежно від ваги, стягується згідно зі встановленим тарифом.
3.7. Пасажиру дозволяється безкоштовно перевозити зі собою понад встановлену норму перевезення ручної поклажі портфель, дамську сумочку, бінокль, лижі і палки до них, вудочки, фотоапарат, парасольку, а також інші дрібні речі, розмір яких за сумою 3-х вимірів не перевищує 100 см.
3.8. Забезпечення цілісності і збереження ручної поклажі, що перевозить пасажир, є обов'язком пасажира.

4. Пасажирам забороняється
4.1. В електропотягах ТОВ «Аероекспрес» забороняється:
  • Знаходитись з багажем, в одязі, з предметами, продуктами, що можуть забруднити пасажирів, вагони, споруди і обладнання станцій.
  • Розміщувати багаж або ручну поклажу на пасажирських кріслах.
  • Перевозити речі (предмети), що можуть пошкодити або забруднити вагон, а також смердючі, вогненебезпечні, отруйні, легкозаймисті, вибухові та інші небезпечні речовини. Вогнепальна зброя при перевезенні в якості ручної поклажі має знаходитись у чохлі, кобурі або спеціальному футлярі в розрядженому стані окремо від патронів.
  • Розпивати спиртні напої і бути у нетверезому стані.
  • Затримувати відкриття або закриття автоматичних дверей на зупинках, відчиняти двері під час руху електропотяга.
  • Пошкоджувати обладнання всередині вагону, скло локомотивів і вагонів.
  • Порушувати спокій інших пасажирів, грати в азартні ігри, смітити.
  • Зупиняти без необхідності поїзд стоп-краном.
  • Курити у вагонах і тамбурах.
4.2. Пасажира можуть висадити з електропоїзда:
  • Працівники ОВС і співробітники охорони, що супроводжують поїзд, якщо пасажир при посадці в поїзд чи в дорозі порушує правила проїзду, громадський порядок і заважає спокою інших пасажирів;
  • Роз'їзні квиткові касири (бортпровідники), якщо пасажир їде без проїзного документа (квитка) або за квитком, що оформлений на звичайний приміський поїзд, і відмовляється оплатити вартість проїзду згідно зі встановленим порядком;
  • Медичні працівники — у випадку хвороби пасажира, що перешкоджає його подальшій поїздці або загрожує здоров'ю інших пасажирів, якщо немає змоги помістити його окремо;
  • В інших випадках, що встановлені законодавством Російської Федерації.
5. Права квиткових касирів (бортпровідників)
5.1. Роз'їзні квиткові касири (бортпровідники) мають право:
  • Стягувати з пасажирів, що їдуть без проїзних документів (квитків), вартість проїзду згідно зі встановленим тарифом і збір за надання послуг з оформлення проїзних документів (квитків).
  • Стягувати з пасажирів вартість проїзду за встановленими розмірами за перевезення без квитка дітей віком більше 5 (п'яти) років, за перевезення номірної ваги багажу і негабаритної ручної поклажі, а також збір за надання послуг з продажу квитків.
  • При відмові пасажира оплачувати проїзд, ужити заходів з висадки пасажира з електропотяга.