Існує декілька способів заощадити при купівлі авіаквитка. Для початку потрібно розуміти, як формуються тарифи, а також враховувати фактори, що впливають на ціну авіаквитка.
Від чого залежить ціна квитка:
1. ЗбориУ вартість квитка входять різноманітні збори:
- Аеропортовий збір — встановлений аеропортом, владою міста або країни. Збір йде на утримання дійсних і будівництво нових терміналів і злітно-посадкових смуг, забезпечення безпеки під час зльоту і посадки, користування аеропортом, а також додаткові послуги.
- Паливний збір — покриває витрати авіакомпанії на пальне.
- Сервісний збір — комісія за обслуговування під час купівлі квитка, яку стягує перевізник або агентство з продажу авіаквитків.
2. Клас перельотуЗалежно від бажаного рівня комфорту можна обрати економ-, бізнес- або перший клас перельоту. Чим вищий клас, тим дорожчий авіаквиток.
3. Правила застосування тарифівІснують звичайні (повні) і спеціальні (пільгові) тарифи.
- Звичайний тариф не має жодних обмежень і пропонує гнучкі умови оплати, оформлення і бронювання квитка.
- Спеціальний тариф передбачає низку обмежень, що не впливає на якість сервісу. Він обмежує термін дії квитка, можливість повернення і внесення змін. Відповідно, такий квиток коштуватиме дешевше.
4. День тижняНа суботні і недільні рейси ціна зазвичай вище, ніж на перельоти у будні дні.
5. СезониНа ціну квитка впливає навіть пора року. Існує поняття високого і низького сезонів — це підвищення або пониження попиту на покупку квитків на певні напрямки. Чим вище сезон, тим дорожче буде квиток.
6. Курс валютНа момент придбання курс валют може бути іншим, ніж під час пошуку квитка, що також може вплинути на ціну перельоту.
7. КонкуренціяЯкщо у певному напрямку існує багато конкурентних пропозицій, то авіакомпанії вимушені знижувати ціну на переліт, і навпаки.
Ось ще кілька рекомендацій, що допоможуть вам заощадити:
- Купуйте квиток на літак заздалегідь. Авіакомпанії спочатку продають найдешевші місця, щоб стимулювати попередні продажі. Тому, чим раніш ви придбаєте квиток, тим дешевшим він для вас буде.
- Не зволікайте з покупкою. Дешеві квитки дуже швидко зникають з продажу, тому якщо вам трапилась вигідна пропозиція, краще одразу бронювати квиток.
- Ціна квитків на перельоти у вівторок, середу і четвер зазвичай нижча. Квитки на святкові та вихідні дні, як правило, дорожчі.
- Обирайте перельоти з пересадками. Незважаючи на те, що прямі перельоти більш зручні, їхня ціна, як правило, значно вища, ніж на непрямі рейси.
- Користуйтеся знижками: існують пільгові тарифи для дітей, студентів, викладачів, пенсіонерів, екскурсійних груп тощо.
- Позначте галочкою пункт «Бонусна картка», якщо ви є учасником бонусної програми авіакомпанії.
- Використовуйте розширений пошук: після вибору можливої дати вильоту змінить пункт «точна дата» на пункт «+/- 3 дні». Серед запропонованих варіантів ви зможете обрати найкращу ціну.
- Обираючи клас перельоту, позначте варіант «Будь-який». Система бронювання може скомбінувати різні класи і запропонує найвигідніший варіант.
Про що потрібно пам'ятати під час придбання авіаквитка?
Під час покупки квитка за спеціальним (пільговим) тарифом потрібно пам'ятати про обмеження. Чим дешевший квиток, тим більш жорсткішими будуть умови тарифу:
- обмежена можливість стоповера (зупинка на маршруті більш, ніж на 24 години. Винятки: країни Північної Америки, де стоповером називають зупинку більше 4 годин, Центральної Америки і Панами, де стоповер — це зупинка більше 6 годин) — зазвичай вони заборонені або за них необхідна доплата;
- внесення змін у квиток не передбачено;
- дешеві авіаквитки можуть бути без можливості анулювання або ж після анулювання поверненню підлягатиме невелика частина оплаченої суми.
Чи була ця стаття корисною для вас?
Якщо ви не знайшли відповіді на своє питання, будь ласка, зверніться до нашої Служби турботи про клієнтів